Brink Renovent Excellent

RENOVENT EXCELLENT
Maksymalna wydajność urządzenia Reno­vent Excellent wynosi 400 m3/h. Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach: Renovent Excellent oraz Renovent Excellent Plus. Wersja Renovent Excellent Plus posiada do­datkowe opcje tj. podłączenie czujników CO2 czy wilgotności względnej. Obydwie wersje są dostępne z kilkoma możliwościami podłączenia kanałów.

CICHA PRACA
W centrali Renovent Excellent zastosowano wentylatory pracujące na mniejszych obrotach, co bezpośrednio wpłynęło na zmniejszenie oporów wewnętrznych. Dodatkowo, średnica przyłącza do kanałów powietrza wynosząca 180 mm sprawia, że przepływ powietrza jest mniejszy. Zastosowane przez Brink Climate Systems rozwiązania poskutkowały bezgłośną pracą urządzenia

NIŻSZE ZUŻYCIE ENERGII
Dodatkowym atutem pracy nad redukcją po­ziomu hałasu jest zmniejszenie poboru mocy przez urządzenie. Renovent Excellent firmy Brink Climate Systems jest innowacyjnym urządzeniem, w której poziom pracy i energii wynosi 900 J/m3.

BY-PASS, INTELIGENTNY SYSTEM PRZECIWZAMROŻENIOWY W STANDARDZIE
Urządzenie Renovent Excellent w standardzie wyposażone jest w pełni automatyczny by-pass oraz nagrzewnicę wstępną. By-pass zwiększa poczucie komfortu w pomieszczeniach w porze letniej (gdy proces odzysku ciepła jest niepożądany). Jest on automatycznie regu­lowany na podstawie temperatury wewnątrz i na zewnątrz budynku. Inteligentny system przeciwzamrożeniowy gwarantuje wysoką wydajność urządzenia, również przy ekstre­malnie niskich temperaturach zewnętrznych. Jednocześnie pozwala na dodatkową oszczędność energii elektrycznej (pobór mocy w zakresie 0-1000 W, płynna regulacja na­grzewnicy wstępnej).

REGULACJA STAŁEGO PRZEPŁYWU Regulacja na podstawie stałego przepływu gwarantuje ciągłość wentylacji, niezależnie od oporów instalacji oraz od stopnia zanieczyszczenia filtrów. Zasada stałego przepływu up­raszcza regulację instalacji przez co obniża jej koszty. Ponadto, stopień zabrudzenia filtrów w urządzeniu nie ogranicza strumienia świeżego, nawiewanego powietrza. Wyjątkowość cen­trali Renovent Excellent polega na połączeniu cech takich jak: regulacja stałego przepływu, minimalny poziom hałasu i zastosowanie energooszczędnych wentylatorów EC o opaten­towanej konstrukcji (łopatki wygięte do tyłu).

brink_renovent_excellent

Centrale wentylacyjne Brink Renovent Excellent występują w następujących wersjach:

  • Brink Renovent Excellent 180
  • Brink Renovent Excellent 180 PLUS
  • Brink Renovent Excellent 300
  • Brink Renovent Excellent 300 PLUS
  • Brink Renovent Excellent 300 PLUS enthalpy
  • Brink Renovent Excellent 400
  • Brink Renovent Excellent 400 PLUS
  • Brink Renovent Excellent 400 PLUS enthalpy

Pracą rekuperatora Renovent możemy sterować za pomocą sterownika analogowego w postaci pokrętła, sterownika cyfrowego tygodniowego BRINK lub też za pomocą sterownika IB-Tron, którego opis dostępny jest na naszej stronie w zakładce „Do pobrania”.